25-lecia III LO: Armia Krajowa - cykl lekcji

Poprawiono: poniedziałek, 27, luty 2017

W ramach obchodów 25-lecia III LO uczniowie klas pierwszych i drugich przygotowali prezentacje multimedialne, których tematyka odnosiła się do patrona naszej szkoły. Powstały prace przedstawiające historię Armii Krajowej, jej struktury, najważniejsze dokonania i akcje bojowe.

Uczniowie opracowujący prezentacje uchwycili w nich fenomen Polskiego Państwa Podziemnego, złożoną strukturę oraz zakres oddziaływania na społeczeństwo polskie. Nie mogło też zabraknąć odniesień bezpośrednich do patrona naszej szkoły, czyli Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK.

Liczne prezentacje przypomniały uczniom naszej szkoły najważniejsze postaci oraz dokonania AK na Ziemi Łomżyńskiej. Wykonane przez siebie prace uczniowie przedstawili swoim koleżankom i kolegom na lekcjach historii. Oto relacja z przebiegu lekcji poświęconych Armii Krajowej w ujęciu ogólnopolskim i regionalnym.

Marcin Mikołajczyk