Historia Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej Polska to my

Poprawiono: piątek, 13, listopad 2015

I edycja konkursu odbyła się dnia 5 lutego 2008 r w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Do rywalizacji przestąpiło wtedy 37. uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Łomży i okolic.

Pomysłodawczynie konkursu - pani Lidia Choińska i pani Katarzyna Życzkowska, dostrzegły żywe zainteresowanie młodzieży taką formą aktywności i postanowiły, że to wydarzenie będą kontynuowały w latach następnych.

Kolejne edycje konkursu są dowodem, że pomysł był strzałem w 10, o czym świadczą chociażby dane statystyczne: II edycja - 52 uczestników, III - 70, IV - 79, V - 95, VI - 61, VII - 86, VIII - 96, IX - 96.

Konkurs zdobył rozgłos nie tylko dzięki dużemu zainteresowaniu nauczycieli i uczniów, tematyce, wysokiemu poziomowi artystycznemu, ale także atrakcyjnym nagrodom ufundowanym przez hojnych sponsorów:

• OSM Piątnica, PHU,
  • Kurpiewski,
  • Kwiaciarnia Marzenie,
  • Hurtownia Dantex,
  • Towarzystwo Ubezpieczeń UNIQA

oraz honorowemu patronowi:

• Prezydentowi Miasta Łomży,
  • Staroście Powiatu Łomżyńskiego,
  • Podlaskiemu Kuratorowi Oświaty.

Z biegiem lat Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej Polska to my zmienił także swoją rangę. Początkowo funkcjonował jako miejski, potem powiatowy, obecnie zyskał rangę wojewódzkiego. Jest on nie tylko okazją do prezentacji talentów, ale co ważniejsze do rozbudzania w młodzieży uczuć patriotycznych.

z Tradycji szkoły

Relacje z poprzednich odsłon Konkursu:

Zajrzyj również do klasyfikacji wszechczasów Konkursu.