III Pielgrzymka Szkolnych Kół Caritas Diecezji Łomżyńskiej do Hodyszewa

Utworzono: sobota, 26, wrzesień 2009 Super User

26 września 2009 r. odbyła się III Pielgrzymka Szkolnych Kół Caritas Diecezji Łomżyńskiej do Hodyszewa. Uczestniczyła w niej również grupa z naszego Szkolnego Koła Caritas z III LO.

Dzień zapowiadał się bardzo brzydko, było zimno i wietrznie, jednak nie było to dla nas żadną przeszkodą, by spotkać się z Matką Bożą Hodyszewską. Spotkanie szkół z Łomży biorących udział w pielgrzymce, odbyło się na Starym Rynku o godz. 8.00. Następnie trzema autokarami ruszyliśmy w drogę.

Nikomu się nie nudziło. Nie zabrakło również  sióstr zakonnych  z gitarą, które zachęcały młodzież i dzieci do wspólnego śpiewu. Droga zleciała bardzo szybko, nim się obejrzeliśmy, byliśmy już w Nowych Raciborach. Tutaj dostaliśmy specjalne identyfikatory oraz śpiewniki, połączyliśmy się w jedną grupę i ruszyliśmy dalej pieszo. Mieliśmy do przejścia ok. 20 km. Szliśmy do Matki Bożej Hodyszewskiej ze swoimi intencjami. Droga była długa, ale nikomu to nie przeszkadzało. Idąc wspólnie śpiewaliśmy i modliliśmy się. W czasie wędrówki nie zabrakło również zasłużonego wypoczynku, podczas którego każdy z nas mógł wyciągnąć swoje nogi, zjeść lub czegoś się napić. Gdy dotarliśmy do sanktuarium byliśmy szczęśliwi, że osiągnęliśmy swój cel. W Hodyszewie przywitali nas z entuzjazmem mieszkańcy. Spotkanie rozpoczęło się piękną Mszą św., po której wszyscy razem udaliśmy się na zasłużone kiełbaski i ciepłą herbatę. Na sam koniec naszego spotkania z Maryją udaliśmy się wraz z księdzem Andrzejem do cudownego źródełka. Znajdowało się ono w lasku, poprzecinanym ścieżkami z kapliczkami różańcowymi, przy nich stał stary kościółek. Mogliśmy tam napić się wody ze źródełka. Wielu z nas zabrało trochę jej ze sobą do domów. Na koniec naszego spotkania odmówiliśmy cząstkę różańca, pomodliliśmy się o spokojny powrót, po czym ruszyliśmy w drogę powrotną.

Ten wspaniały, pełen wrażeń dzień minął nam bardzo szybko. Panowała dobra atmosfera, wszyscy byli dla siebie mili i przyjaźni. Nie zabrakło również pomocy sanitarnej i policji, która dbała o organizację ruchu drogowego, za co im bardzo dziękujemy.

26 września 2009 r. był dla nas szczególnym dniem i na pewno będziemy go miło wspominać. Teraz zostało nam tylko czekać na kolejną pielgrzymkę już za rok.

Ewelina Jankowska