1. września

Utworzono: czwartek, 01, wrzesień 2011 Super User

1 września o godzinie 9.00, po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży ponownie zabrzmiał dzwonek szkolny przypominający o tym, że czas letniego odpoczynku uczniowie i nauczyciele mają już za sobą. Rozpoczął się nowy rok szkolny, rok, który, jak zaznaczyła pani dyrektor Grażyna Chodnicka, będzie szczególnie ważny dla uczniów klas III -za kilka miesięcy zdających maturę. 1 września to także istotny dzień dla młodzieży po raz pierwszy zasiadającej w ławkach III Liceum Ogólnokształcącego. Wszystkim uczniom i nauczycielom pani dyrektor życzyła w nowym roku szkolnym wytrwałości i wielu sukcesów.

W każdym uczniu drzemie jakiś talent, każdy ma inne potrzeby rozwojowe, możliwości i pasje. Chcemy te pasje rozbudzać i rozwijać (…). Bo szkoła to nie tylko lekcje, to także różne możliwości wzbudzenia zainteresowania uczniów.- te m. in. słowa Minister  Edukacji Narodowej pani Katarzyny Hall usłyszała społeczność szkolna podczas inauguracji roku szkolnego 2011/2012. Pani minister zwracała też uwagę na konieczność rozwijania w uczniach postaw twórczych, obywatelskich oraz uwrażliwiania na potrzeby innych ludzi.

Społeczny i patriotyczny wymiar kształcenia zaakcentował rónież w swym liście skierowanym do uczniów i nauczycieli Prezydent Miasta Łomży pan Mieczysław Czerniawski. Stwierdził on: To Wy jesteście przyszłością Ojczyzny, naszego miasta i to od Was będzie zależał przyszły wizerunek Polski i Łomży.

1 września to nie tylko początek nowego roku szkolnego. To dzień szczególny i pamiętny, jak zaznaczyli uczniowie prowadzący akademię.Tragiczne wydarzenia II wojny światowej społeczność szkolna uczciła chwilą ciszy. Złożono też kwiaty pod tablicą pamiątkową bohaterów narodowych. Do dramatycznych wydarzeń sprzed 72 lat nawiązywał  krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem nauczycieli. Szkolny zespół muzyczny wykonał piosenkę Jacka Kaczmarskiego Rozbite oddziały. Mogliśmy również  usłyszeć  m.in. wiersz Antoniego Słonimskiego Alarm.

Przed uczniami i nauczycielami okres dziesięciu miesięcy wytężonej pracy. Życzymy więc wszystkim w nowym roku szkolnym wielu sił, wytrwałości i optymizmu.