Projekt Innowacyjne metody kształcenia w obrębie przedsiębiorczości

Drukuj
Utworzono: środa, 29, luty 2012 Super User

W okresie od grudnia 2011 do końca lutego 2012 roku 60 uczniów klas III naszej szkoły pod opieką Pani Mirosławy Jankowskiej i Pani Barbary Zyskowskiej (nauczycieli podstaw przedsiębiorczości) brało udział w projekcie pt.: Innowacyjne metody kształcenia w obrębie przedsiębiorczości. Projekt współfinansuje Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorem projektu jest Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego OIC Poland z siedzibą w Lublinie.

Działania były podzielone na dwa obszary. Pierwszy dotyczył doradztwa zawodowego i nosił tytuł: Edukacja - zawód. W jego ramach uczniowie poznali kilka rodzajów testów, pozwalających lepiej poznać swoje predyspozycje zawodowe. Wykonali też ankietę on-line, i otrzymali informację zwrotną po jej wypełnieniu.

W drugim etapie programu uczniowie zapoznali się z symulacyjną grą decyzyjną. Poznali jej zasady i procedury. Jednym ze sposobów aktywnego angażowania uczniów w proces dydaktyczny było zastosowanie pracy grupowej. Udział w grze miał za zadanie nie tylko lepsze przyswojenie wiedzy z zakresu zarządzania firmą, ale również nabycie kompetencji niezbędnych dla pracowników firm.

Podobne działania będą prowadzone w naszej szkole również w następnych latach nauki. Na pewno pomagają one nie tylko rozwinąć pewne umiejętności z zakresu przedsiębiorczości, ale również w ciekawy sposób spędzić czas wolny.

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720