Wieczorek poezji - W hołdzie Wisławie Szymborskiej

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 02, kwiecień 2012 Super User

2 kwietnia o godzinie 17.00, dzień po drugiej miesięcznicy śmierci Wisławy Szymborskiej, w naszej szkole odbył się wieczorek poetycki pod hasłem W hołdzie Wisławie Szymborskiej.

Inicjatorką i przewodniczącą spotkania była p. Lidia Choińska. W ramach wieczorku uczniowie klasy II e oraz II c przygotowali prezentacje dotyczące poetki. Dziewczęta z klasy IIe w podniosły sposób wprowadziły wszystkich obecnych na spotkaniu w świat, w którym żyła nasza noblistka, natomiast uczniowie klasy IIc postawili na humor, którego z pewnością nie brakowało poetce. Następnie pozostali uczestnicy spotkania przepięknie zaprezentowali utwory Szymborskiej, które najbardziej do nich przemawiają. Mimo, że za oknami świeciło jeszcze słońce, w sali, przypominającej na potrzeby spotkania kawiarnię oświetloną blaskiem świec panował wieczorowy, uroczy nastrój. Atmosfera była bardzo refleksyjna.

Słuchając wierszy recytowanych przez uczniów naszego liceum można było zauważyć, że utwory Wisławy Szymborskiej są ponadczasowe i każdy może odnaleźć w nich coś dla siebie. Pełen wzruszeń wieczorek, w którym wspominaliśmy zmarłą poetkę, to bardzo potrzebne młodym ludziom, kształtujące ich wrażliwość wydarzenie.

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720