Zakończenie roku szkolnego klas III

Drukuj
Utworzono: piątek, 27, kwiecień 2012 Super User

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia. Słowa starożytnego, rzymskiego filozofa Seneki mogliśmy m. in. usłyszeć podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas maturalnych, które miało miejsce w III LO 27 kwietnia. Kolejny rocznik opuścił mury naszej szkoły. Przed młodzieżą, jak powiedziała pani dyrektor Grażyna Chodnicka, najważniejszy egzamin – matura.

W tym szczególnym dniu wręczono nagrody uczniom, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen. Są to: Emilia Góralczyk, Rafał Piaścik i Paweł Daniszewski. Wyróżniono także młodzież za udział w akcjach krwiodawstwa, konkursach, zawodach sportowych, pracach Koła Żywego Słowa i biblioteki szkolnej, działalność w zespole muzycznym.

Przedstawiciele opuszczających III LO uczniów pożegnali społeczność szkolną, dziękując wszystkim, którzy pomogli im odbyć tę szczególną podróż, podróż kończącą się, ale jednocześnie rozpoczynającą nowy etap życia. Młodzież przekazała dyrekcji pamiątkowe tablo oraz wręczyła wszystkim pedagogom symboliczne kwiaty, a wraz z nimi słowa podziękowania i wdzięczności za przekazaną wiedzę. Tradycyjnie też absolwentów III LO pożegnali uczniowie klas II. Życzyli powodzenia na maturze, podkreślali, że przed nimi dorosłe życie, życie, w którym sami będą decydować o sobie.

W dalszej części akademii mogliśmy wysłuchać programu artystycznego przygotowanego przez młodzież naszego liceum pod kierunkiem nauczycieli. Szkolny zespół muzyczny wykonał m.in. piosenki: Ocalić od zapomnienia, Ale to już było, Tyle było dni, Kołysanka, Matura. Wysłuchaliśmy także tekstów poetyckich, m.in.: Swej matury czekam tak, Most. Młodzież mogła również z przymrużeniem oka spojrzeć na maturę i wysłuchać propozycji tematów maturalnych, np.:

  • Porównaj Terminatora z Konradem Wallenrodem.
  • Nakreśl temat niedożywienia w Anielce B. Prusa. Rozważ propozycję założenia fast foodów na polskiej wsi.
  • Analiza i interpretacja tekstu jednego z wybranych utworów zespołu muzycznego Metalica.

Zgromadzeni w sali gimnastycznej nauczyciele i uczniowie z uśmiechem na twarzy wysłuchali autentycznych cytatów z prac maturalnych, poznając w ten sposób tragikomiczne skutki stresu, roztargnienia i przemęczenia maturzystów, np.:

  • Serce zdrowego człowieka powinno bić 70 do 75 minut.
  • Wokulski spotkał Izabelę na spacerze w łazience.
  • Była to wyspa położona z dala od morza.
  • Stolicą Polski przeważnie jest Warszawa.

Abiturientom przekazano też kilka rad, jak żyć, jak postępować w dorosłym życiu, by móc powiedzieć o sobie, że jest się prawdziwym człowiekiem.

Przed maturzystami trudny czas – czas matury, a potem czas ważnych wyborów i niełatwej dorosłości. Życzymy im więc samych sukcesów oraz mądrych, dojrzałych decyzji w przyszłym życiu – już poza murami III LO.

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720