Międzynarodowy Dzień Uchodźcy

Utworzono: środa, 20, czerwiec 2012 Super User

Dnia 20 czerwca 2012 roku uczniowie klasy II d pod opieką wychowawczyni Pani Mirosławy Jankowskiej wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Uchodźcy zorganizowanym na Starym Rynku w Łomży. W związku z tym wydarzeniem na łomżyńskim rynku zostały postawione namioty: kaukaski, somalijski, tatarski oraz kulinarny, a także namioty: zabaw i warsztatów. Można było w nich zapoznać się z kulturą uchodźców pochodzących z różnych stron świata , z ich obyczajami i religią, jak również wziąć udział w zabawach i warsztatach. Mieliśmy także możliwość obejrzenia zdjęć przedstawiających kraje, z których przybywają do nas uchodźcy. Spotkanie zakończyło się degustacją kuchni czeczeńskiej.

Dzień Uchodźcy na Starym Rynku został zorganizowany przez Fundację Ocalenie w ramach Łomżyńskiego Tygodnia Wielokulturowości, który odbywa się w dniach 18-24 czerwca 2012 roku.

Temat wielokulturowości przewija się w naszej szkole od kilku lat. W ramach Programu Wasze wybory grupa uczniów poznaje różnorodność naszego regionu. Następna grupa uczniów weźmie udział w warsztatach w ramach tego programu we wrześniu 2012 roku.