Utworzono: środa, 27, czerwiec 2012 Super User

Dnia 27 czerwca 2012 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi przygotowany przez uczniów III LO. Nad całym przedstawieniem czuwały panie A. Nitkiewicz i M. J. Jankowska.

Występ zaczął się od krótkiej, ale zabawnej scenki dotyczącej przyszłości naszej planety bez recyklingu. Kolejny punkt programu zaprezentowały dziewczęta z klasy IIc: Milena Święćkowska i Ewa Łapińska. Opowiadały o pozytywnych i negatywnych skutkach korzystania ze źródeł energii: odnawialnych i nieodnawialnych. Przerywnikiem programu był montaż taneczny. Tancerkom towarzyszyły rekwizyty związane z tematyką spotkania.

W dalszej części spotkania w wykonaniu Pawła Popkowskiego usłyszeliśmy wiersz Cz. Miłosza Piosenka o końcu świata, a następnie Patryk Dobrzycki z Piotrem Gardockim przedstawili cztery rozwiązania, dotyczące surowców używanych  w firmie. Wzbogaceniem apelu stały się piosenki wykonane przez szkolny zespół muzyczny oraz pokaz mody. Stroje modeli i modelek zaprojektowały poszczególne klasy, m. in.: Ia, IIa, IIb, IId, IIe i IIg i wykonały je z materiałów ekologicznych.

Całemu przedstawieniu akompaniował zespół muzyczny pod kierunkiem pana Janusza Kiljana. Wykonane utwory doskonale współgrały z atmosferą panującą na sali. Również dekoracje przygotowane przez klasę IIc idealnie wpasowały się w całość występu. Przedstawiona na nich ziemia ukazana została w sposób kontrastowy. Zwracała uwagę piękna, kolorowa tęcza połączona z naszą planetą.

Apel z okazji Dnia Ziemi okazał się bardzo udany, m. in. dzięki zastosowaniu różnych form przekazu informacji. Również młodzi aktorzy wspaniale odegrali swoje role i podobnie jak modele zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Mamy nadzieję, że w następnych latach Dzień Ziemi będzie obchodzony w podobny sposób i dostarczy wielu emocji, tak jak było to w tym roku.

Kinga BaczewskaPaulina Sulewska