Bezpieczne wakacje

Utworzono: czwartek, 28, czerwiec 2012 Super User

28 czerwca 2012 r. w naszym liceum odbył się dzień poświęcony bezpiecznemu wakacyjnemu wypoczynkowi. Od wielu lat w harmonogram imprez szkolnych wpisuje się impreza pod hasłem Bezpieczne wakacje. Jej celem jest uwrażliwienie młodzieży na takie wakacyjne zachowania, które będą służyły wypoczynkowi z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to mi. innymi korzystania z kąpielisk, ruchu na drodze, udziału w imprezach, dyskotekach, zawieraniu nowych znajomości, szukaniu sezonowej wakacyjnej pracy, korzystaniu z internetu, sięganiu po używki itp.

W tym roku przy organizacji tego dnia z pomocą przyszli studenci Akademickiej Szkoły Policealne przy Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Ratownicy podzieleni na grupy przygotowali pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poza tym każda klasa miała przygotować hasło promujące bezpieczne wakacyjne zachowania. Wszystkie klasy przygotowały ciekawe prace. Komisja wybrała najciekawszą propozycję. Gratulujemy wyróżnionej klasie I a oraz pozostałym dziękujemy za zaangażowanie.

Na koniec pokazów uczniowie klas I i II zgromadzili się na sali gimnastycznej by wysłuchać przedstawicieli:

• Komendy Miejskiej Policji w Łomży p. Ewelinę Śleszyńską
  • Straży Miejskiej w Łomży p. Bogdana Rutkowskiego

którzy w ciekawy sposób przybliżyli zagadnienia dnia Bezpieczne wakacje.

Dziękujemy zaproszonym gościom i wszystkim którzy pomogli przy organizacji dnia Bezpieczne wakacje. Dziękujemy młodzieży za czynny udział w imprezie, życząc spokojnych i bezpiecznych wakacji. Wracajcie po wakacjach cało i zdrowo do szkoły.

Przygotowała: Sławomira Głasek