Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Utworzono: niedziela, 09, wrzesień 2012 Administrator

Po raz kolejny w murach III LO w Łomży rozbrzmiał dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny. Jeszcze przez moment można było poczuć zapach lata, gdy młodzież w porywający sposób wykonała piosenkę Anny Jantar Tyle słońca w całym mieście, ale chwilę potem głos zabrała pani wicedyrektor R. Maliszewska?Bagińska i powitała wszystkich zebranych, przypominając o tym, że nadszedł koniec wakacji i rozpoczął się okres wytężonej nauki i pracy. Przedstawiła  również nowych nauczycieli oraz odczytała list Prezydenta Łomży pana M. Czerniawskiego skierowany do społeczności szkolnej w nowym roku szkolnym.

Jednak ten dzień, mimo że czas wakacji już minął, nie mógł być smutny. Zadbali o to nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali pełną humoru scenkę rodzajową.

Zobaczyliśmy więc rozprawę sądową w iście Kafkowskim wydaniu, a w roli oskarżonego ? ucznia, który nie bardzo przykładał się do nauki i we wszelki możliwy, najczęściej nieuczciwy, sposób pomagał sobie w trudnych, szkolnych sytuacjach. Okazało się, że oskarżyciel był świetnie przygotowany do rozprawy, natomiast obrońcę nie bardzo interesował los oskarżonego. Nie pomogły nawet zeznania świadków obrony ? szkolnych kolegów oskarżonego ? został on skazany na wieloletni pobyt w szkole.Gdy sytuacja stawała się coraz bardziej dramatyczna, okazało się, że to wszystko, co zobaczyliśmy, jest tylko koszmarnym snem, z którego po chwili biedny uczeń w końcu się obudził.

Na koniec usłyszeliśmy jeszcze znaną wszystkim piosenkę kabaretu Otto Wakacje, znów będą wakacje (by jeszcze przez moment pomyśleć o czasie beztroski), a potem wszyscy udaliśmy się do klas na spotkanie z wychowawcami i czekającą nas przyszłością.

Ale przecież do wakacji mamy tylko dziesięć miesięcy, a więc wcale nie tak dużo! Póki co ? przed nami trochę pracy, a potem Wakacje, znów będą wakacje...

{gallery}