Spotkanie z Prezes Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym

Drukuj
Utworzono: wtorek, 11, listopad 2014 Super User

W dniach 3 i 7 listopada 2014 r. na spotkaniach z dziewczętami klas III gościła pani Barbara Porwoł, Prezes Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym. Wiktoria z IIId tak opisała spotkanie:

Na spotkaniu dowiedziałyśmy się wielu ważnych rzeczy. My, młode kobiety nie zdajemy sobie sprawy z powagi sytuacji. Rak piersi jest chorobą, dla kobiet chyba najcięższą. Niestety dopiero po spotkaniu zdałam sobie z tego sprawę. Pani Barbara zachęcała nas do przebadania się. Choć zachorowanie na raka piersi najczęściej dotyka kobiety wieku od 50. do 70. roku życia, to zawsze istnieje możliwość zachorowania bez względu na wiek.

Na spotkaniu powiedziano nam jak skontrolować samemu swoje piersi, rozdano nam również broszurki, w których możemy znaleźć podstawowe informacje o chorobie. Opowieść pani Porwoł trafiła chyba do każdej z dziewczyn, gdyż opisywała ona nam swoją historię. Dzięki temu spotkanie wydawało się bardzo autentyczne i przekonujące. Moim zdaniem wizyta Pani Barbary Porwoł była potrzebna, wszystkie ważne informacje zostały nam jasno przedstawione i możemy zacząć traktować poważnie swoje zdrowie. Ja idę się zbadać, a Ty?

W imieniu swoim oraz  całej społeczności szkolnej dziękuję Pani Barbarze Porwoł za to, że od wielu lat niestrudzenie promuje w naszym liceum profilaktykę raka piersi. Mam nadzieję, że ten trud przynosi zadowolenie i satysfakcję. Życzymy Pani dużo  zdrowia i czekamy na dalszą współpracę.

Sławomira Głasek – organizator spotkania

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720