Witaj Nowy Roku Szkolny 2016/2017!

Utworzono: poniedziałek, 05, wrzesień 2016 Super User

Wybiła już godzina. Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna. Znów dni popłyną pracowite nad książką szkolną, nad zeszytem… Tymi słowami uczniowie naszej szkoły rozpoczęli krótki program artystyczny z okazji nowego roku szkolnego. Lato, o którym każdy cicho marzył, szybko przeminęło, zgodnie z kalendarzem. Co przyniesie nowy rok szkolny? To pytanie, które zadają sobie przede wszystkim uczniowie.

Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak – w liście skierowanym do młodzieży napisał, że to, jaki ten rok będzie, zależy przede wszystkim od uczniów. Jego zdaniem, nawet w dobie Google’a, YouTube’a czy Facebook’a, szkoła może być miejscem doskonale kształtującym wiedzę i przyjaznym dla rozwoju osobowości.

Ciepłe słowa do wszystkich zgromadzonych skierowała również dyrektor szkoły, pani Grażyna Chodnicka. Życzenia kierowała przede wszystkim do uczniów klas pierwszych i tegorocznych maturzystów.

Chociaż wrzesień kojarzy się przede wszystkim z rozpoczęciem roku szkolnego, to jednak jest to również dzień, w którym 77 lat temu rozegrały się dramatyczne wydarzenia, o których nie możemy zapomnieć. 1 września 1939 roku o świcie wojska niemieckie zaatakowały Polskę na ladzie, morzu i w powietrzu. Dlatego delegacja uczniów, by uczcić to wydarzenie, złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą bohaterów narodowych.

Tym, którym ciężko jest rozstać się z wakacyjną labą i powrócić do szkolnej rzeczywistości, w której jednak trzeba wziąć się do nauki, słowa pociechy przyniosła kończąca uroczystość piosenka zapewniająca, że jeszcze tylko wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec i... wakacje, znów będą wakacje.

Elżbieta Kaliściak, Bożena Konopka