Przygotowania do Szkolnego Dnia Profilaktyki

Utworzono: czwartek, 27, październik 2016 Super User

W ostatnich dniach nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami różnych instytucji, które wspierają placówki oświatowe w pracy na rzecz profilaktyki. Klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniach z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Łomży, na których mogli poznać konsekwencje niewłaściwych zachowań w wymiarze prawnym.

Klasy IId, e, f, g na spotkaniu z przedstawicielem Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Łomży realizowały dwugodzinne zajęcia nt. Bezpieczna randka. Mieli również możliwość poznania instytucji, której celem jest pomoc i wsparcie wszystkim zainteresowanym, którzy są w kryzysie.

Dziewczęta klas maturalnych na spotkaniach z panią Barbarą Porwoł, która jest Prezesem Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży, mogły usłyszeć o tym, że życie mamy tylko jedno i dlatego należy między innymi regularnie badać swoje piersi.

Wszystkie spotkania o charakterze profilaktycznym miały na celu wzbudzić refleksję nad swoim zachowaniem i życiem.

Przypominamy, że każda z klas, uczestnicząca w tych spotkaniach, ma za zadanie przygotować prezentację dotyczącą usłyszanych treści. Można to zrobić w różnorodny sposób; mini wykład, krótka scenka, prezentacja, plakat, mini kabaret, krótki film czy w jeszcze inny ciekawy sposób.

Przygotowany materiał (pomysł, scenariusz itp.) przedstawiciel klasy, w porozumieniu z wychowawcą, zgłasza do pedagoga do 15.11.2016 r. Wszystkie propozycje będą wykorzystane jako element Szkolnego Dnia Profilaktyki, który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia 2016 r. Wszystkie klasy serdecznie zapraszamy do kreatywności i aktywnego zaangażowania się w projekt.

Sławomira Głasek - pedagog