Debata młodych kandydatów naszej szkoły do Młodzieżowej Rady Miasta

Drukuj
Utworzono: wtorek, 29, listopad 2016 Super User

29 listopada 2016 r. o godz. 15.00 rozpoczęła się debata przedwyborcza na Przedstawicieli III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży do Młodzieżowej Rady Miasta Łomża.

Zgłosiło się pięciu kandydatów:

 

  • Eliza Leśnik
  • Dominika Grunwald
  • Paweł Dobrowolski
  • Szymon Łoziński
  • Konrad Szabłowski

Debatę poprowadziły: Przewodnicząca Samorządu Szkolnego – Izabela Barwińska, wspierana przez zastępcę – Małgorzatę Lusa.

Na początku Izabela krótko przypomniała, czym jest Młodzieżowa Rada Miasta, przedstawiła debatujących kandydatów oraz poinformowała o zasadach debaty. Następnie udzieliła głosu kandydatom, by dokonali krótkiej autoprezentacji i przedstawili własny program wyborczy. Właściwą część debaty wypełniły pytania przygotowane przez członków samorządu szkolnego, a zadawane przez przewodniczącą. Kandydaci, odpowiadając na pytania, poruszali najbardziej żywotne obszary życia młodzieży, a publiczność nagradzała ich brawami. Pytania brzmiały:

  1. Kompetencją Młodzieżowej Rady Miasta Łomża jest doradzanie właściwej Radzie w sprawach związanych z młodzieżą. Jakie inicjatywy zaproponowałbyś Radzie Miasta, które podniosłyby atrakcyjność naszego miasta?
  2. W obecnych czasach trudno jest zmobilizować młodzież do działania, zaangażować na rzecz społeczności lokalnej. Jaki masz pomysł na zaktywizowanie uczniów naszej szkoły do działalności na rzecz miasta?
  3. Jak wiadomo, jesteście uczniami III LO. Jakie działania podjęlibyście jako radni Młodzieżowej Rady Miasta na rzecz naszego liceum ?
  4. Dlaczego uważasz, że to właśnie Ty powinieneś reprezentować naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta?

Kandydaci przedstawili różne propozycje działań, które chcieliby wcielić w życie, gdy zostaną wybrani przez społeczność naszego liceum do Młodzieżowej Rady Miasta. Pomysły dotyczyły działań sportowych skierowanych do ludzi młodych, planowania własnej kariery zawodowej, poprawy wizerunku naszego miasta. Uczniowie zwrócili też uwagę na potrzebę zwiększenia inicjatyw dla młodych ludzi, których w mieście brakuje. Debata wpisała się w krótką, ale intensywną i profesjonalnie przeprowadzoną kampanię wyborczą, w której wykorzystano różne formy propagowania programu wyborczego kandydatów.

2 grudnia 2016 r. roku Szkolna Komisja Wyborcza przeprowadzi wybory, w których głos mogą oddać wszyscy uczniowie naszej szkoły. Do udziału w wyborach zapraszają kandydaci i Samorząd Szkolny.

Życzymy powodzenia kandydatom.

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720