Dzień Matematyka

Utworzono: czwartek, 06, kwiecień 2017 Super User

W połowie marca klasy pierwsze otrzymały zadanie przygotować plakaty dotyczące słynnych polskich matematyków. Wśród wylosowanych byli:

• Jan Brożek (klasa Ia)
  • Stefan Banach (Ib)
  • Hugo Steinhaus (Ic)
  • Stanisław Ulam (Id)
  • Wacław Sierpiński (Ie)
  • Alfred Tarski (If)

30. marca 2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień matematyka. W tym dniu uczniowie klas pierwszych rozwiązywali zagadki matematyczne. Każda klasa została podzielona na 10 zespołów, które zmierzyły się z innymi problemami. Zadania dotyczyły m. in. geometrii, strategii w grach logicznych, logiki, wykresów funkcji, obliczeń na kalkulatorze.

W czasie rozwiązywania zadań nauczyciele ocenili plakaty. Dodatkowo na koniec dwuosobowe zespoły reprezentujące klasy zmierzyły się w turnieju „1 z 6”. Po zsumowaniu punktów okazało się, że najlepiej poradziła sobie klasa Id. W nagrodę uczniowie tej klasy otrzymali piątki z matematyki.

Końcowym akordem Dnia matematyka były wykłady przeprowadzone w dniu 4 kwietnia w klasach IIc, IIIb, IIIc przez pracowników naukowych Instytutu Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku.  Dr Anna Rybak tłumaczyła uczniom Jak dowodzić twierdzenia?, zaś dr Małgorzata E. Hryniewicka opowiedziała o początkach algebry...

Do zobaczenia za rok na kolejnym Dniu matematyka.

Zespół nauczycieli matematyki