Sukces w Konkursie Historycznym „Polska Piastowska”

Utworzono: czwartek, 13, kwiecień 2017 Super User

Tytuł laureata i II miejsce w ogólnopolskim finale XVI Konkursu Historycznego Polska Piastowska dla Michała Krajewskiego z klasy IIf.

11 kwietnia w Białymstoku odbył się finał ogólnopolskiego konkursu Polska Piastowska. Według organizatorów i jury konkursu poziom merytoryczny tegorocznej edycji był bardzo wysoki. O miano laureatów rywalizowało 44 uczniów z terenu całego kraju. Tym bardziej cieszą znakomite osiągnięcia naszych reprezentantów. Michał Krajewski z IIf zajął II miejsce, zdobywając tym samym tytuł laureata. Oprócz nagród rzeczowych Michał otrzymał indeks Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku.

Ponadto Szymon Łoziński z If  zajął bardzo wysokie 9 miejsce, a Radosław Dąbrowski 14. Gratulujemy sukcesów i mamy nadzieję, że osiągnięcia naszych reprezentantów będą inspiracją dla wszystkich uczniów III LO.

Marcin Mikołajczyk