Lekcja edukacji prawnej

Poprawiono: środa, 21, czerwiec 2017

8 czerwca 2017 r. klasa IIf pod opieką wychowawczyni pani Iwony Batko oraz pani Moniki Pawłowskiej uczestniczyła w wycieczce do Sądu Rejonowego w Łomży. Przed wejściem do budynku sądu uczniowie zostali pouczeni o prawidłowym zachowaniu się na terenie sądu. Na sali rozpraw byli obserwatorami 2 spraw: o zakłócanie miru domowego i o wyłudzenie pieniędzy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili emocjonujące rozprawy, dzięki którym mogli poznać zasady funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz przyjrzeć się pracy m.in. sędziego, adwokatów i protokolanta sądowego.

Dla uczniów tej klasy o profilu prawniczym było to bardzo cenne doświadczenie, ponieważ wielu z nich wiąże swoją przyszłość ze studiami na tymże kierunku.

Klasa IIf