Bezpieczne wakacje

Poprawiono: czwartek, 22, czerwiec 2017

22 czerwca 2017 r. nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w szkolnym dniu Bezpieczne wakacje. Tym razem został on zorganizowany w formie turnieju międzyklasowego, podzielonego na dwie części.

W pierwszej uczniowie w salach lekcyjnych oglądali filmy poświęcone pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwu w sieci, rozwiązywali test wiedzy z pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowali katalog bezpiecznych zachowań w sieci oraz brali udział w ankiecie zbierającej informacje o bezpieczeństwie w internecie.

W drugiej części musieli wykazać się praktyczną wiedzą z zakresu pierwszej pomocy i wiedzą z zakresu bezpiecznego zachowania w sieci. Mieli do wykonania sześć różnych zadań, w których byli wspierani przez ratowników medycznych i nauczyciela informatyki. Każde zadanie było oceniane i punktowane. Najlepiej wszystkie zadania wykonała młodzież z klas: Ie, IIc i Id. Gratulujemy!

Po raz kolejny w przygotowaniu i organizacji dnia „Bezpieczne wakacje” wsparli nas ratownicy z Grupy Ratowniczej SPR „Nadzieja”, którym serdecznie dziękujemy.

Organizując ten dzień chcieliśmy zwrócić uwagę na bezpieczne zachowania podczas wakacji zarówno w zakresie ciała jak i ducha, stąd pomysł połączenia treści z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i cyberbezpieczeństwa.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji dnia Bezpieczne wakacje. Dziękujemy młodzieży za czynny udział w akcji, życząc spokojnych i bezpiecznych wakacji. Wracajcie po wakacjach cało i zdrowo do szkoły.

Organizator: Sławomira Głasek

Zobacz też relację na stronie narew.info.