Koniec roku szkolnego 2016/2017

Poprawiono: poniedziałek, 26, czerwiec 2017

Mottem: Z plecakiem spakowanych myśli wyruszam znowu w świat, uczniowie naszej szkoły zakończyli rok szkolny 2016/17. Wcześniej jednak wysłuchali przemówienia pani dyrektor Grażyny Chodnickiej oraz słów skierowanych do nich przez Rzecznika Praw Dziecka – pana Marka Michalaka, Prezydenta Miasta Łomża – pana Mariusza Chrzanowskiego oraz Posła Rzeczypospolitej Polskiej – pana Jarosława Zielińskiego. Pani Dyrektor podziękowała Radzie Pedagogicznej i uczniom za całoroczną pracę oraz życzyła wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji. Najpilniejszym uczniom zostały wręczone nagrody za świadectwa z wyróżnieniem, 100% frekwencję, a także za udział w konkursach.

Wysłuchaliśmy też krótkiego programu artystycznego, który m. in. świergotem ptaków, piosenką Jutro jadę na wakacje oraz poezją wprowadził nas w atmosferę lata, beztroski, wakacji i podróży w nieznane, bo przecież już za chwilę, wolni od codziennych obowiązków, będziemy mogli dostrzec piękno otaczającego nas świata, baczniej przyjrzymy się przyrodzie i dostrzeżemy to, co w codziennym zabieganiu jest niedostrzegalne.

A może też w czasie właśnie tych wakacji znajdą się wśród nas wakacyjni liderzy, których szuka Rzecznik Praw Dziecka? Jak pisze w swoim liście, nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie „nie” zbędnemu ryzyku.

Wszystkim, którzy wybierają się w wakacyjną podróż, za Zbigniewem Herbertem życzymy, by

• była to podróż długa (…),
  • wędrowanie pozornie bez celu, błądzenie po omacku,
  • żeby nie tylko oczami, ale także dotykiem poznali szorstkość ziemi
  • i aby całą skórą zmierzyli się ze światem.

Do zobaczenia we wrześniu…

Elżbieta Kaliściak, Bożena Konopka