Europejski Dzień Języków Obcych

Poprawiono: czwartek, 05, październik 2017

28 września 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, który na stałe wpisał się w uroczystości szkolne. Jego głównym celem było uświadomienie uczniom, jak ważna jest nauka języków obcych oraz pokazanie płynących z tego korzyści.

Przed rozpoczęciem akademii na społeczność naszej szkoły czekały smakołyki przygotowane przez klasy pierwsze. Uczniowie pod bacznym okiem pani Bożeny Niebrzydowskiej i pani Marty Łapińskiej przygotowali także program edukacyjno-rozrywkowy.

W pierwszej kolejności mogliśmy zobaczyć krótką scenkę w języku angielskim, której zadaniem było pokazanie, że bez znajomości języków obcych ani rusz! Uczniowie mieli również okazję posłuchać piosenek w różnych językach np. ukraińskim, czeskim, niemieckim i angielskim oraz wiersza w języku rosyjskim.

Kolejnym punktem było przedstawienie pt. Noch einmal dasselbe, które wywołało mnóstwo śmiechu, ale i skupienia uczniów oczekujących kolejnych wydarzeń. W dalszej części wytypowani reprezentanci klas I i II mieli możliwość rywalizacji w quizie, który zakończył się remisem. Na zwycięzców czekał słodki upominek.

Cała uroczystość zakończyła się gromkimi brawami całej publiczności. Zatem akademię można zaliczyć do udanych!

Natalia (Ie)