Europejski Dzień Języków Obcych

Drukuj
Utworzono: czwartek, 05, październik 2017 Super User

28 września 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, który na stałe wpisał się w uroczystości szkolne. Jego głównym celem było uświadomienie uczniom, jak ważna jest nauka języków obcych oraz pokazanie płynących z tego korzyści.

Przed rozpoczęciem akademii na społeczność naszej szkoły czekały smakołyki przygotowane przez klasy pierwsze. Uczniowie pod bacznym okiem pani Bożeny Niebrzydowskiej i pani Marty Łapińskiej przygotowali także program edukacyjno-rozrywkowy.

W pierwszej kolejności mogliśmy zobaczyć krótką scenkę w języku angielskim, której zadaniem było pokazanie, że bez znajomości języków obcych ani rusz! Uczniowie mieli również okazję posłuchać piosenek w różnych językach np. ukraińskim, czeskim, niemieckim i angielskim oraz wiersza w języku rosyjskim.

Kolejnym punktem było przedstawienie pt. Noch einmal dasselbe, które wywołało mnóstwo śmiechu, ale i skupienia uczniów oczekujących kolejnych wydarzeń. W dalszej części wytypowani reprezentanci klas I i II mieli możliwość rywalizacji w quizie, który zakończył się remisem. Na zwycięzców czekał słodki upominek.

Cała uroczystość zakończyła się gromkimi brawami całej publiczności. Zatem akademię można zaliczyć do udanych!

Natalia (Ie)

Gościmy

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720