Młoda krew ratuje życie

Drukuj
Utworzono: środa, 11, październik 2017 Super User

10 października 2017 r. kolejny już raz gościła w naszej szkole profesjonalna ekipa z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, oddział w Łomży, dzięki której zainteresowana pełnoletnia młodzież mogła brać udział w szkolnej akcji honorowego krwiodawstwa. Tego dnia 29 śmiałków oddało 12,850 l krwi.

Akcji przyświecała myśl – „25 litrów krwi na 25 lecie szkoły”. Udało się! Zebraliśmy w tym roku 30,400 l krwi. Od pierwszej akcji w 2001 roku, do dziś, nasi pełnoletni uczniowie oddali  640 l krwi. Możemy być dumni z takiej bezinteresowności i empatii naszych wszystkich krwiodawców.

Oto co powiedziała Karolina, która po raz pierwszy oddawała honorowo krew:

10 października 2017 r. po raz pierwszy w swoim życiu oddałam krew, w ramach odbywającej się w szkole akcji honorowego krwiodawstwa. Początkowo towarzyszył mi strach i obawa przed tym nieznanym doświadczeniem. Szybko o tym zapomniałam dzięki życzliwości lekarza i pań pobierających krew. Uważam, że takie akcje są potrzebne, gdyż robiąc tak mało, można tak wiele zrobić dla drugiego człowieka. Czuję dumę, że moja krew komuś pomoże, a może nawet uratuje czyjeś życie.

Weronika z klasy III e po raz drugi aktywnie włączyła się w akcję krwiodawstwa:

„Do oddania krwi po raz kolejny zmotywowała mnie chęć pomocy innym. Świadomość, że moja krew może uratować kogoś, kto znajduje się w zagrożeniu życia, jest bezcenna. Każdy z nas może potrzebować pomocy w przyszłości. Dlatego uważam, że warto uczestniczyć w akcjach promujących krwiodawstwo”.

Pragniemy podziękować całej ekipie z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, która sprawnie, z ogromną empatią i życzliwością gościła kilka godzin w naszej szkole, by honorowi dawcy w bezpiecznych warunkach mogli podzielić się cząstką siebie. Bardzo im dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim szkolnym honorowym dawcom za to, że po raz kolejny okazali odwagę i bezinteresowność. Zapraszamy na kolejne akcje.

Organizator: Sławomira Głasek

Gościmy

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720