Sukces w konkursie "Łomżyńskie drogi do Niepodległej-pamięć i tożsamość. Biografie lokalnych bohaterów"

Drukuj
Utworzono: środa, 15, listopad 2017 Super User

Uczennice naszej szkoły: Zuzanna Tarnacka z klasy Ie i Mariola Mościcka z klasy If zostały laureatkami miejskiego konkursu Łomżyńskie drogi do Niepodległej - pamięć i tożsamość. Biografie lokalnych bohaterów. Zuzanna za opowieść fotograficzną Cmentarz w Dobrzyjałowie z I wojny światowej, przygotowaną pod kierunkiem pani Elżbiety Wiśniewskiej, zajęła II miejsce. Natomiast Mariola za pracę - Drzewo genealogiczne rodziny Niecikowskich przygotowaną pod kierunkiem pani Alicji Czarnockiej, zdobyła III miejsce. Wśród wyróżnionych prac znalazła się również prezentacja multimedialna - Leon Kaliwoda – bohater łomżyński Agaty Jankowskiej, Adrianny Sokół, Agnieszki Siemieniuk vel Morawskiej - uczennic z klasy Ie, wykonana pod kierunkiem pani Elżbiety Wiśniewskiej.

Konkurs przygotowuje dzieci i młodzież do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Miał on na celu upowszechnienie i pogłębienie społecznej wiedzy na temat dróg prowadzących do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz losów lokalnych bohaterów walczących o wolność.

W konkursie wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły. Przygotowali oni: 5 wierszy, 9 prezentacji multimedialnych, 1 drzewo genealogiczne i 2 fotograficzne opowieści.

Organizatorem tego miejskiego konkursu było Muzeum Północno-Mazowieckie i Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów w Łomży.

Podczas uroczystości, która odbyła się 14 listopada 2017 r. w łomżyńskim muzeum, laureaci i uczniowie wyróżnieni w konkursie otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Łomży - pani Agnieszki Muzyk.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Elżbieta Wiśniewska i Alicja Czarnocka

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720