Konkurs wiedzy „Łomża – moje miasto”

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 05, marzec 2018 Super User

„Jeśli zdolny, uczony - to z Łomży…”
Słowa: J. Odrowąż Wyk.: Hanka Bielicka

W związku z jubileuszem 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, 27 lutego 29 uczniów naszej szkoły z klas pierwszych i drugich wzięło udział w eliminacjach szkolnych Konkursu wiedzy „Łomża – moje miasto”. Najlepszą znajomością historii, postaci znanych łomżan, zabytków i ważnych wydarzeń z dziejów narwiańskiego grodu wykazały się uczennice: Katarzyna Grzymała z kl.IIe, która zajęła I miejsce oraz Dominika Grunwald z kl.IIe (opiekun - p. Alicja Czarnocka) i Weronika Malinowska z kl.Ic (opiekun –p. Elżbieta Wiśniewska), które zajęły ex aequo II miejsce. Będą one reprezentować naszą szkołę w finale konkursu, który odbędzie się 18 kwietnia 2018 r. w siedzibie organizatora - w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży.

Udział w konkursie zainteresował dziejami naszej Małej Ojczyzny i przyczynił się do popularyzacji wiedzy o Łomży w społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Czarnocka, Elżbieta Wiśniewska

Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720