XVIII Giełda Pomysłów na Życie

Utworzono: niedziela, 18, marzec 2018 Super User

14 marca 2018 r. w godzinach 10.00 – 13.30 w naszym liceum po raz osiemnasty odbyła się Giełda Pomysłów na Życie. Po raz kolejny maturzyści, uczniowie klas II oraz młodzież z Zambrowa, Pisza, i łomżyńskich szkół średnich mogła zapoznać się z ofertą 33 wyższych uczelni.

Nasza szkolna reporterka zanotowała między innymi takie opinie na temat wydarzenia:

Kamil Dymko (kl. III) - Uważam, ze giełda jest potrzebna młodym ludziom. Dzięki niej osobiście dowiedziałem się, jakie są wymagania na kryminologię, czego ona dotyczy, czym różni się od kryminalistyki oraz poznałem nowe uczelnie, które mają ten kierunek. Lokalizacja uczelni jest bardzo zróżnicowana, co w rezultacie daje mi szansę do namysłu nad wyborem odpowiedniej uczelni.

Dawid Mieczkowski klasa II b – Dzisiejsze wydarzenie to świetna inicjatywa pozwalająca nam młodym ludziom na zaczerpniecie inspiracji odnośnie naszej przyszłości. Podczas giełdy mamy okazję zapoznać się z ofertą wyższych uczelni, która z pewnością pomogła niejednej osobie w wyborze nie tylko szkoły wyższej, ale także kierunku kształcenia, który ostatecznie poprowadzi nas ku wymarzonej przyszłości.

Uczennica klasy II – Giełda pomysłów na życie sama w sobie  jest świetnym pomysłem, ponieważ możemy dowiedzieć się, jaką ofertę mają dla nas uczelnie. Jednak podczas rozmów nie zawsze przedstawiciele potrafili udzielić konkretnych informacji, nie byli z kierunków, które mnie interesowały. Mam nadzieję, ze w przyszłym roku będzie większa różnorodność stoisk.

Patryk Zakrzewski, absolwent III LO w roku szkolnym 2016/2017 – Uczestniczę w giełdzie trzeci rok z rzędu, dwa lata jako uczeń a teraz jako student kierunku Administracja na PWSIiP w Łomży. Targi te są bardzo przydatne dla młodzieży, która jeszcze nie jest pewna tego, co chce robić w życiu.  Mają okazję zapoznać się z kierunkami, zasadami rekrutacji oraz sposobem funkcjonowania na wyższej uczelni. Organizacja giełdy była na wysokim poziomie. Z chęcią  wrócę tu za rok.

Pani Dyrektor następnego dnia po giełdzie otrzymała e-maila:

Szanowna Pani Dyrektor,

Chciałem wyrazić swoje najszczersze wyrazy uznania za wspaniałą organizację Giełdy Pomysłów na Życie. Na każdym kroku dawało się odczuć ogromne zaangażowanie p. Sławomiry Głasek, dzięki czemu nie tylko poczuliśmy się cudownie ugoszczeni przez całą społeczność Państwa Liceum, ale również mieliśmy okazję przedstawić swoją ofertę bardzo konkretnej i przesympatycznej młodzieży.

Pragnę również nadmienić, iż Gratuluję Pani Dyrektor uczniów zaangażowanych w organizację, gdyż wielokrotnie służyli oni pomocą oraz wykazywali się bardzo dużą kulturą osobistą. Było nam niezmiernie miło gościć w Państwa progach i jak już wspomniałem w dniu dzisiejszym Pani Sławomirze z całą pewnością będzie nam niezwykle miło, móc odwiedzić Państwa w przyszłym roku!

Z wyrazami szacunku,

Michał Maliński

Dział Karier i Promocji
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte

O przebiegu giełdy więcej dowiecie się na:

W giełdzie wzięły udział następujące uczelnie i szkoły policealne:

1. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
  2. Policealna Szkoła Zawodowa nr 1 w Łomży przy Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży
  3. Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku
  4. Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku
  5. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  6. Prywatne Szkoły dla Dorosłych „Twoja –Szkoła” - Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych i Szkoły Policealne dla Dorosłych w Łomży
  7. Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  31. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Gościliśmy przedstawicieli:

• Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży
  • Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku, Oddział Terenowy w Łomży
  • Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży
  • Centrum Edukacji i Pracy OHP w Łomży

Młodzież mogła spotkać się z ich doradcami zawodowymi. Uczniowie skorzystali ze wsparcia i pomocy. W czasie trwania XVIII Giełdy Pomysłów na Życie zostały zaproponowane wykłady:

dla klas III

• Portal studiawanglii.pl - Studia w Anglii dla każdego? YES YOU CAN!!!
  • Uniwersytet Warszawski - Instytut Anglistyki English through language jokes, czyli o nauce języka angielskiego na przykładzie dowcipów językowych.
  • Politechnika Białostocka, Wydział Mechaniczny - Zagadnienia projektowania pojazdów wyścigowych biorących udział w międzynarodowych zawodach Formuła Student.
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wydział Biologii i Biotechnologii - Czy grzyby potrzebne są roślinom? – rzecz o mikoryzie.
  • Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie - Wystąpienia publiczne.
  • Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży:
    • Podstawy prawa cywilnego z elementami prawa pracy.
    • Tradycja i kultura  - spotkanie ze studentami programu Erasmus.

dla klas II

• Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych - Polski Język Migowy.
  • Uniwersytet w Białymstoku, Wydział Fizyki - Fizyka gier komputerowych i robotów - specjalność z przyszłością.
  • Wyższa Szkoła Menadżerska w Białymstoku - Dlaczego warto być menedżerem nie tylko w Polsce?
  • Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży:
    • Żywienie w modelowaniu ciała.
    • Kary i inne środki reakcji karnej na przestępstwo.
  • Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie - Motywacja błyskawiczna.
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
    w Warszawie - Komunikacja interpersonalna – klucz do poznania siebie i innych.

Dziękuję sponsorom, którzy chcieli wesprzeć bufet: Zakładowi Mięsnemu JBB i Piekarni Kraska.

Szczególne podziękowania należą się zaangażowanym nauczycielom oraz  młodzieży z klasy Ie, IIf, IIIc, która w czasie trwania giełdy z uśmiechem, życzliwością, dużą kulturą służyła wszystkim gościom.

Sławomira Głasek