Wystawa - Katyń 1940

Utworzono: piątek, 11, maj 2018 Alicja Czarnocka

„O pewnym brzasku w katyńskim lasku
strzelali do nas Sowieci..."
/Jacek Kaczmarski/

Tę prawdę i inne odkrywamy dziś, przekazując ją młodym pokoleniom, by pamiętali o tamtych bolesnych wydarzeniach z czasów II wojny światowej. Czynimy to dzięki inicjatywom i różnym przedsięwzięciom. 17 kwietnia 2018r. we wtorek w ramach cyklu „Spotkania z historią najnowszą" odbyła się w naszej szkole prezentacja wystawy „Katyń 1940" , którą przygotował białostocki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.
Tej interesującej wystawie towarzyszyła prelekcja pana Pawła Kalisza pracownika OBEN IPN w Białymstoku oraz ekspozycja zdjęć dokumentujących wyjazd do Katynia w 2010r. uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży pod opieką pani Mirosławy Jankowskiej.
Prezentacja multimedialna, zdjęcia , teksty źródłowe wykorzystywane w czasie spotkania pozwoliły młodzieży poznać historię miejsca mordu polskiej inteligencji, jakim jest las katyński.

Alicja Czarnocka