Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Utworzono: sobota, 23, czerwiec 2018 Elżbieta Kaliściak, Bożena Konopka

22 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym społeczność III LO w Łomży spotkała się w sali gimnastycznej, by uroczyście zakończyć naukę i rozpocząć wakacje. Odświętnie ubrani uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w akademii, na której nagrodzono młodzież za wysokie wyniki w nauce oraz 100 % frekwencję. Była to na pewno szczególna chwila dla uczniów, odbierających z rąk pani Dyrektor III LO Grażyny Chodnickiej nagrody książkowe. Wśród zgromadzonej w sali gimnastycznej młodzieży czuć już było radość, bo po dziesięciu długich miesiącach intensywnej pracy, już za chwilę miał zacząć się okres beztroski i wypoczynku. Zanim to jednak nastąpiło, wysłuchaliśmy między innymi listów: Podlaskiego Kuratora Oświaty - pani Beaty Pietruszki, Prezydenta Miasta Łomża - pana Mariusza Chrzanowskiego oraz pana Jarosława Zielińskiego - Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Akademię zakończył program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów III LO. Wprowadził on społeczność szkolną w klimat lata i wakacji. Wraz z poetami mogliśmy przenieść się myślami do pięknych, sielankowych stron, w których czekał na nas spokój i odpoczynek. Wysłuchaliśmy też radosnych piosenek wyraźnie przypominających o tym, że wakacje są tuż - tuż... Jeszcze tylko krótkie spotkania w klasach z wychowawcami i jak napisał Julian Przyboś: Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie, drży powietrze po ich śmigłym zniku.

Elżbieta Kaliściak, Bożena Konopka