Adres katalogu internetowego: https://m008878.molnet.mol.pl/.

Ze strony katalogu możesz również zalogować się na swoje konto czytelnika. Aby było to możliwe, należy dołączyć adres  e-mail do danych czytelnika. Trzeba zrobić to osobiście w bibliotece szkolnej.

Do biblioteki zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.

"Książki pozwalają nam oderwać się od życia, wyjść z kieratu, w którym kręcimy się codziennie. Uczą nas słów potrzebnych, by opisać nasze własne emocje, to dzięki losom bohaterów literackich rozpoznajemy nasze własne doświadczenie egzystencjalne. To z nich czerpiemy wiedzę o świecie, zderzamy się z cudzą myślą, konfrontujemy nasze poglądy z perspektywą zupełnie innych ludzi. To one dają nam poczucie wspólnoty, pokazują przeszłość i projektują przyszłość. To one przechowują języki, których ostatni użytkownicy pomarli, to one też płoną na stosach, gdy stają się niewygodne i niebezpieczne. To o ich treści dyskutują rodzice, obawiając się, by dzieci nie sięgnęły po niewłaściwe treści."

[Paulina Małochleb: Książka na zakręcie.  "Polonistyka"  2015  Nr 3  s. 4-7]

Przydatne strony

• www.mbp-lomza.pl  (Miejska Biblioteka Publiczna, dostęp do katalogu on-line)
  • www.bp.lomza.pl  (Biblioteka Pedagogiczna, dostęp do katalogu on-line)
  • www.legalnakultura.pl  (m.in. strefa edukacji, prawa autorskie)
  • www.filmotekaszkolna.pl
  • wolnelektury.pl (strona polecana przede wszystkim maturzystom; oferuje dostęp do wielu utworów z podziałem na autorów, gatunki, rodzaje, epoki, motywy, audiobooki, galerię i inne)
  • literat.ug.edu.pl (biblioteka internetowa - gdyby czegoś zabrakło w bibliotece szkolnej)
  • www.pbi.edu.pl (Polska Biblioteka Internetowa)
  • staropolska.pl (serwis naukowo-edukacyjny poświęcony dawnej literaturze polskiej; zawiera literaturę staropolską oraz jej opracowania)
  • bookto.pl (darmowe lektury)
  • www.szybkieczytanie.info  (kurs szybkiego czytania w pigułce)
  • www.czytam.net  (szybkie czytanie, techniki pamięciowe itp.)

Nowe książki

Nowe książki w bibliotece szkolnej można podejrzeć w zestawieniach katalogu bibliotecznego, adres poniżej:

Czytanie książek wpływa pozytywnie na wiele sfer, rozwija nas w różnych aspektach. Zawsze warto znaleźć chociaż chwilę na czytanie (nawet jeśli jesteśmy bardzo zabiegani i zapracowani), gdyż czytanie daje nam wiele korzyści, a przede wszystkim pozwala łączyć to, co przyjemne z tym, co pożyteczne.

Czytać można wszędzie - konkurs fotograficzny

Co trzeba zrobić?

wykonać fotografię  pod hasłem „Czytać można wszędzie”

Gdzie złożyć swoją pracę?

Biblioteka Pedagogiczna w Łomży (organizator) lub biblioteka szkolna III LO

Do kiedy?