Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Drukuj
Utworzono: środa, 08, październik 2014 Renata Saniewska

 Kto czyta książki, ten żyje podwójnie

                                              (Umberto Eco)

 Czytanie rozwija! Czytanie jest źródłem naszej wolności i niezależnego myślenia, pobudza kreatywność, tworzy potencjał twórczy, pobudza wyobraźnię, pozwala zrozumieć siebie i innych.

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece odbędą się konkursy:

  1. fotograficzny,
  2. plastyczny z wykorzystaniem różnorodnych, dowolnych technik, promujący książki, czytelnictwo, biblioteki,
  3. czytelniczy – znajomość trylogii „Millenium” Stiega Larssona.

W gablotach w holu głównym będzie można obejrzeć  wystawę książek zakazanych (książek, które w różnych latach i państwach figurowały na liście książek zakazanych) i wystawę starych książek oraz czasopism. W bibliotece  będzie gazetka o nowościach i fajnych książkach, które warto przeczytać.

Będziemy zachęcać uczniów do podarowania bibliotece książek, które sami już przeczytali, a które mogłyby zainteresować innych (wszystkie książki podarowane przez uczniów mają na stronie tytułowej naklejkę „Dar od uczniów”, czasami także imię i nazwisko darczyńcy). Także będzie można wziąć udział w sondzie – jakie książki powinny znaleźć się w naszej bibliotece, co chcielibyście przeczytać.

Jeżeli znajdą się chętni do czytania poezji, to zorganizujemy spotkanie poetyckie z twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (23 stycznia 2015 roku przypada 90. rocznica urodzin tego poety). Mamy nadzieję, że zaangażują się szczególnie uczniowie klas pierwszych.

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720