Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły

Poprawiono: niedziela, 02, wrzesień 2012

Od 1998 r. z naszą szkołą współpracuje Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Łomży, założone przez rodziców uczniów naszego liceum. Celem Stowarzyszenia jest propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających poprawie warunków i poziomu nauczania.

Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły

1. Łebkowska Katarzyna - PREZES
  2. Kozłowska Elżbieta - WICEPREZES
  3. Maliszewska-Bagińska Renata - WICEPREZES
  4. Jankowska Maria Jolanta - CZŁONEK ZARZĄDU
  5. Opońska Małgorzata - CZŁONEK ZARZĄDU
  6. Sokołowski Marek - CZŁONEK ZARZĄDU

Dzięki staraniom Stowarzyszenia zakupiono kalkulatory graficzne, instrumenty dla szkolnego zespołu muzycznego, kamerę, aparat fotograficzny i inne. Od kilku lat Stowarzyszenie partycypuje w kosztach realizowanego w szkole programu profilaktycznego Wasze wybory. Finansuje nagrody w turnieju tenisa i innych konkursach organizowanych dla naszych uczniów. W ostatnich latach z funduszy Stowarzyszenia sfinansowano m. in.:

• nagrodę dla klasy, która aktywnie pomagała w organizacji wielu przedsięwzięć w szkole,
  • nagrody pieniężne dla 5 uczniów kończących szkołę z najwyższą średnią w roku szkolnym 2010/2011,
  • wydanie tomiku poezji młodzieży III LO Droga do...
  • wyjazdy uczniów na zawody sportowe.

Na dzień 23 listopada 2011 r. Stowarzyszenie liczy 58 członków.

Na ostatnim Walnym Zgromadzeniu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły zarząd wraz z członkami, biorąc pod uwagę efekty działań, zdecydował o kontynuowaniu przedsięwzięć podjętych przez Stowarzyszenie.

W dniu 30 grudnia 2004 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Łomży na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Białymstoku, zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego jako organizacja pożytku publicznego. Oznacza to, że 1% swojego podatku PIT można przeznaczyć na rzecz Stowarzyszenia. [Instrukcja]

Zachęcamy do wpłat na Stowarzyszenie. Najlepszym sposobem jest bezpośrednia wpłata na konto:

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły
ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża
KB o/Łomża

w tytule należy umieścić Nazwisko imię klasa ucznia

Można też przynieść pieniądze do księgowości.