Kilometry Dobra

Poprawiono: sobota, 24, czerwiec 2017

Szkolne Koło Caritas, również w tym roku wzięło udział w akcji Caritas - Kilometry Dobra. Środki finansowe w tym roku zostały przeznaczone na remont domków kolonijnych w ośrodku Caritas w Ptakach. Odpoczywa tam latem ok. 2000 dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie zebrali na ten cel 727,41 zł. Zbierając środki angażowali się w maraton pływania prowadzony przez MOSiR, sprzedawali palmy wielkanocne w parafii oo. Kapucynów oraz piekli ciasto, które sprzedawali w naszej szkole. Młodzież przeprowadziła również kwestę w parafii pw. Św. Brunona.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz Księżom Proboszczom za życzliwość i zrozumienie. Mamy nadzieję, że w przyszły roku dzieci w czasie swego odpoczynku będą mogły odpoczywać w lepszych warunkach. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas, jak corocznie, wzięli także udział w zbiórkach żywności prowadzonych przez Caritas w sklepach Biedronka w okresie Bożego Narodzenia, wielkanocnym i wakacyjnym.

Agnieszka Domitrz