Spotkania biblijne

Poprawiono: sobota, 24, czerwiec 2017

W czerwcu dwukrotnie gościł w naszej szkole ks. Zbigniew Skuza, biblista i wicerektor łomżyńskiego seminarium. Pierwsze spotkanie poprowadził na temat Apokalipsy. Księgę tę często uważamy za bardzo tajemniczą, albo wręcz katastroficzną (a wcale tak nie jest), bo w taki sposób patrzymy na powtórne przyjście Jezusa. Ks. Zbigniew wytłumaczył nam, jakie znaczenie mają symbole zawarte w tej Księdze, dzięki czemu stała się ona dla nas bardziej przystępna i zrozumiała.

Następne spotkanie zostało poświęcone miejscom powstania ksiąg biblijnych i językom, w jakich pisali je autorzy natchnieni. Uczniowie mogli zadawać pytania, które dla nich były ważne w tym kontekście. W spotkaniach tych wzięło udział ponad 60 uczniów. Jesteśmy bardzo wdzięczni ks. Zbigniewowi za poświęcony dla nas czas.

Agnieszka Domitrz