Spacerem po Wilnie i Trokach

Drukuj
Utworzono: sobota, 24, czerwiec 2017 Super User

19 czerwca uczniowie klasy IIg oraz członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami wyjechali o 4 rano na wycieczkę do Wilna (ważne - nikt się nie spóźnił).

Pierwszym miejscem na Litwie, w którym zatrzymaliśmy się były Troki. Tam nasza przewodnik - p. Albina oprowadziła nas po warownym zamku. Mogliśmy odświeżyć znajomość historii Litwy i Polski z przełomu XIV i XV w., ale także podziwiać piękno tego miejsca. Warto wiedzieć, że Troki są 20 km od Wilna - stolicy Litwy, miasta ze starą, piękną starówką.

Zwiedzanie Wilna rozpoczęliśmy od cmentarza na Rossie, gdzie spoczywa serce marszałka Piłsudskiego przy prochach jego Matki. Znajdują się tam również groby wielu polskich patriotów. Zwiedzając Wilno, mogliśmy zobaczyć, jak bardzo historia Polski jest spleciona z historią Litwy. Nasza wycieczka zakończyła się u stóp Matki Miłosierdzia „Tej, co w Ostrej świeci bramie”, jak pisał Adam Mickiewicz w Panu Tadeuszu. Mszę św. w intencji naszej grupy odprawił o. Mirosław Ferenc, który towarzyszył nam w czasie naszej wycieczki.

Agnieszka Domitrz, Katarzyna Listowska

Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720